[ ŁADOWANIE STRONY ]
ORLICY GIEKSY NA PODIUM W OSTRAWIE
FANTASTYCZNA POSTAWA ZAWODNIKÓW Z AKADEMII MŁODA GIEKSA, OGROME EMOCJE I WIELE PIĘKNYCH BRAMEK! NASI PIŁKARZE ZAJĘLI 3. MIEJSCE W 44. MEMORIALE HADAMCZIKA W OSTRAWIE.

Świetna postawa w fazie grupowej

Za kibicami GKS-u Katowice kolejny weekend pełen piłkarskich wrażeń. Zawodnicy „Młodej GieKSy” z rocznika 2011 wzięli udział w międzynarodowym turnieju piłkarskim w Ostrawie. Podczas 44. Memoriału Hadamiczka podopieczni Trenera Kamila Dwojaka zaprezentowali bardzo dobrą formę, skuteczną grę i ogromną wolę walki. Pierwszego dnia zmagań Trójkolorowi rozegrali następujące mecze:

GKS Katowice – Slavia Praga

Slovacko – GKS Katowice

Zylina – GKS Katowice

GKS Katowice – Górnik Zabrze

Po inauguracyjnym dniu rozgrywek bilans naszego zespołu opiewał na dwa zwycięstwa, jeden remis i jedną porażkę. Równie duże emocje towarzyszyły kibicom w trakcie drugiego dnia zawodów, w którym piłkarze „Młodej GieKSy” zmierzyli się z Frydkiem Mistek i Banikiem Ostrawa. Dzięki dobrym wynikom w początkowej fazie turnieju, katowiczanie awansowali do ćwierćfinału z 2. miejsca w grupie.

W pełni zasłużone miejsce na podium

W meczu ćwierćfinałowym GKS Katowice zmierzył się ze Slavią Praga, pokazując się kolejny raz z bardzo dobrej strony. Nasi zawodnicy grali pewnie, nie bali się pojedynków jeden na jeden i skutecznie się bronili. Trener Kamil Dwojak mógł być zadowolony z postawy swoich graczy. W spotkaniu półfinałowym GieKSa zaliczyła dopiero drugą porażkę w czeskim memoriale. Lepszy okazał się WKS Śląsk Wrocław. Katowiczanie dalej mieli o co walczyć. W pojedynku o brązowy medal zawodnicy z rocznika 2011 zmierzyli się z węgierskim MTK Budapeszt. Mecz o miejsce na podium miał iście szalony przebieg. Spotkanie rewelacyjnie zaczęli Węgrzy, którzy szybko strzelili trzy gole dzięki czemu zyskali pewność siebie. Być może właśnie wysokie prowadzenie rozproszyło piłkarzy z Budapesztu. GKS Katowice zdołał odrobić straty z nawiązką i wyszedł na prowadzenie 4:3. Charakter i wola walki Węgrów pozwoliła im na doprowadzanie do remisu, a o końcowym wyniku musiały zadecydować rzuty karne. Jedenastki skuteczniej wykorzystywali nasi zawodnicy, którzy wygrali w serii rzutów karnych 6:5 i w pełni zasłużenie zajęli 3. miejsce. Dodatkowo, Szymon Jagodziński został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju. Wszystkim piłkarzom oraz sztabowi szkoleniowemu należą się wielkie brawa za wzorową postawę i świetny wynik sportowy.

POZOSTAŁE WIADOMOŚCI
GKS KATOWICE NA 4. MIEJSCU W CLJ U-15
PODSUMOWANIE RUNDY JESIENNEJ W LIGACH B1 ORAZ B2
WYJAZDOWA PORAŻKA SIATKARZY
POWOŁANIA DO KADR ŚLĄSKA U-14 I U-13
PODSUMOWANIE RUNDY JESIENNEJ W I LIDZE A1